Jaký byl Winter 2023?

koná se: 06.02.2023

Ohlédněte se s námi za již třetím zimním workshopem Tanec bez hranic WINTER 2023! Přečtěte si o zážitku z lekcí, které v rámci víkendových workshopů pořádáme a nalaďte se s námi na blížící se jarní workshop SPRING, který odstartuje již 21. dubna 2023.


 

Od 20. do 22. ledna 2023 proběhla v InDance centru Hostivař již třetí edice Tance bez hranic WINTER, kde jsme opět otestovali naše hranice v pohybu! Pozvání přijal španělský tanečník, choreograf a člen madridského studia Danza180° Laboratory, Adrián Manzano a izraelský lektor, choreograf a performer Vasko Nasonov.


Jako první se představil Vasko, se kterým jsme se věnovali hlavně floorworku, technice a celkovému spojení se zemí. Lekce byly příjemně uvolněné, ale rozhodně ne jednoduché. Vasko, jehož styl je směsí především contemporary a hip hopu, nám představil spoustu nových prvků jak základních, tak pokročilých, s důrazem na jejich správné provedení. Jeho výuka byla velmi individuální, poctivě prohlížel všechny žáky a vždy rád poradil nebo pochválil. „Vaskovy lekce mě vážně bavily, i když to byla docela makačka… Bylo super, že za každým přišel a opravil ho, měla jsem pak pocit, že všechny vnímá samostatně,” uvedla jedna z účastnic lekcí pro mírně pokročilé.

V pátek se začalo čistě floorworkem a úplnými základy na které jsme další dny navazovali. V sobotu se přidaly složitější prvky a technická choreografie. Pomyslnou tečkou pak byla nedělní technická choreografie a ohlédnutí za tím, co jsme se v minulých dnech naučili. Lokty ani kolena se neobešly bez modřin, ale byl to obrovský průřez floorworkovým slovníkem, který si každý účastník z lekce odnesl.
 

V sobotu a v neděli přišel na řadu také Adrián Manzano ze Španělska, pro kterého byl WINTER prvním workshopem vedeným v angličtině. V doprovodu své asistentky Sary Lopez zaměřil Adrián naši pozornost směrem k emocím v tanci a vnímání vlastního těla. Nechyběla ani choreografie, partnerská práce nebo floorwork. „U Adriána byla hrozně skvělá energie a atmoška, přišlo mi, že to bylo něco úplně jinýho než u většiny lektorů. Hodně jsme přemýšleli nad tím, odkud pohyby pochází, jak se přitom cítíme a učili jsme se, jak je uchopit, ” vyjádřil se jeden z pokročilých tanečníků.

První Adriánova lekce odstartovala očním kontaktem, který je zásadní v práci s partnerem. Následovala choreografie, kde jsme zkoumali napětí svého těla, a poté první polovina závěrečné choreografie, zaměřená opět na partnering a vnímání vlastního těla v pohybu. Součástí Adriánových choreografií byly často neobvyklé pohyby, které si ale mnozí velmi oblíbili. „This is my language, and I try to speak through it.” („Tohle je můj jazyk a já se skrz něj snažím mluvit”), vysvětlil lektor na jedné ze svých lekcí.


Letošní WINTER sklidil spoustu nadšených reakcí od tanečníků i lektorů, obohacených o floorworkový slovník s nádechem hip hopu od Vaska Nasonova a o prohloubení prožitku z vlastního pohybu i partneringu, díky procítěným lekcím Adriána Manzana. Jsme rádi, že jste byli jeho součástí. Pokud vám workshop unikl, nebo už se nemůžete dočkat dalšího tanečně nabitého víkendu, zamluvte si své místo na Tanci bez hranic SPRING, který proběhne 21. až 23. dubna 2023!

Text: Lucie Filipová, účastnice Tanec bez hranic WINTER 2023

 

Fotogalerii z workshopu si můžete prohlédnout zde.

 

 PŘIHLÁSIT SE NA SPRING 2023

 


 

 

 

 


Zpět

Přihlašování 2023 více


Adresa RS Kletečná

Rekreační středisko Kletečná
Kletečná 72
Humpolec
396 01

 

Copyright @2023

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy. Více info zde.

Souhlasím