Extra ranní lekce

Po velkém loňském úspěchu rozšiřujeme novinku v podobě speciálních ranních lekcí, a to na celé tři týdny Tance bez hranic SUMMER!


Co jsou to extra ranní lekce?

Každý týden Tance bez hranic SUMMER vám nabízíme ranní lekce zaměřené na prohloubení konkrétní pohybové techniky pod vedením jednoho lektora či lektorky z daného týdne.

Exkluzivní lekce, probíhající každý den od 9 do 10:30 na malé stagi, jsou určené pro úzkou skupinu pokročilých tanečníků, kteří se chtějí více ponořit do konkrétní pohybové techniky. Jako sladká tečka nakonec lekcí vás čeká intenzivní spolupráce s lektorem na tvorbě tanečního videa, kterého budete součástí.

Cena za Extra ranní lekce na týden je 2 950 Kč.


 

První týden - Choreo Connection

Carla Diego L

Tuto senzační lektorku si můžete pamatovat z loňského ročníku Tance bez hranic a díky skvělým ohlasům se na ni můžete těšit i tento rok. Carla se od roku 2017 věnuje ve Španělsku vlastním choreografickým projektům jako například Plangĕre a LA VIVA MUERTE, oceněné stipendiem Choreographic Research Program pro B Motion Festival 2019. Buďte součástí dalšího choreografického počinu této lektorky v rámci jejích ranních lekcí!
 


 Druhý týden - Shared Levitation Partnering

Marion SparberAlan Fuentes Guerra

Koncept Shared Levitation Partnering vyvinula tanečnice a lektorka Marion Sparber se svým asistentem Alanem Fuentes Guerrou. Jejich záměrem bylo osvobodit tanečníky od estetičnosti tance a podpořit jejich přirozenou hravost a funkčnost pohybu. Skrze principy akce - reakce, „hraní si“ s tělesnou formou, váhou, dechem a dynamikou tanečníci znovu objevují radost z instinktivního pohybu a učí se naslouchat, sledovat a řídit svůj pohyb jako jeden fungující organismus v prostoru.

Partnering vychází z organického způsobu pohybu, čerpajícího ze vzájemné akce a reakce, kontaktní improvizace, akro-dance, společenských tanců a bojových technik. Každý pár je veden k objevení vlastního způsobu komunikace a variací na jednotlivá zadání. Pomocí různých nástrojů se tanečníci postupně učí, jak pracovat s odporem, vlastní silou a směřováním pohybu v roli „letce“ i „báze“. Součástí workshopu je také práce s tanečními variacemi pro páry a úryvky z duetu Porzellan-Haus, které se tanečnice a tanečníci učí na konci každé lekce.

 

 Třetí týden - Floorwork Flow

Sam Caleb Baxter

Lekce Floorwork Flow povede skvělý britský tanečník a akrobat Samuel Caleb Baxter, který čerpá ze svých bohatých zkušeností s moderním tancem, akrobacií, gymnastikou, capoierou, trickingem a breakingem. Jeho pohybový slovník vychází do značné míry z floorworku, kterému jsou tyto speciální lekce věnovány. Pod vedením Sama a jeho taneční partnerky se ponoříte do světa floorworku skrze práci s improvizací, koordinací, rytmem a nástroji vlastního těla, neboli toolwork. Cílem lekce je lépe uchopit, jak reagujeme na různé druhy pohybu, ať jsme na zemi, vzhůru nohama nebo ve vzduchu. Tanečníci jsou vedeni k vnímání tance jako plynulého celku, nikoliv oddělených pohybů, a získávají nástroje pro vytváření vlastního, jedinečného přístupu k pohybu v tanci.

 

 

 

 
 
 
 
Přihlašování 2023 více


Adresa RS Kletečná

Rekreační středisko Kletečná
Kletečná 72
Humpolec
396 01

 

Copyright @2023

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy. Více info zde.

Souhlasím