Extra ranní lekce

Po velkém loňském úspěchu rozšiřujeme novinku v podobě speciálních ranních lekcí, a to na celé tři týdny Tance bez hranic SUMMER!


Co jsou to extra ranní lekce?

Každý týden Tance bez hranic SUMMER vám nabízíme ranní lekce zaměřené na prohloubení konkrétní pohybové techniky pod vedením jednoho lektora či lektorky z daného týdne.

Exkluzivní lekce, probíhající každý den od 9 do 10:30 na malé stagi, jsou určené pro úzkou skupinu pokročilých tanečníků, kteří se chtějí více ponořit do konkrétní pohybové techniky. Jako sladká tečka nakonec lekcí vás čeká intenzivní spolupráce s lektorem na tvorbě tanečního videa, kterého budete součástí.

Cena za Extra ranní lekce na týden je 2 950 Kč.


 

 

Druhý týden - Shared Levitation Partnering

Marion SparberAlan Fuentes Guerra

Koncept Shared Levitation Partnering vyvinula tanečnice a lektorka Marion Sparber se svým asistentem Alanem Fuentes Guerrou. Jejich záměrem bylo osvobodit tanečníky od estetičnosti tance a podpořit jejich přirozenou hravost a funkčnost pohybu. Skrze principy akce - reakce, „hraní si“ s tělesnou formou, váhou, dechem a dynamikou tanečníci znovu objevují radost z instinktivního pohybu a učí se naslouchat, sledovat a řídit svůj pohyb jako jeden fungující organismus v prostoru.

Partnering vychází z organického způsobu pohybu, čerpajícího ze vzájemné akce a reakce, kontaktní improvizace, akro-dance, společenských tanců a bojových technik. Každý pár je veden k objevení vlastního způsobu komunikace a variací na jednotlivá zadání. Pomocí různých nástrojů se tanečníci postupně učí, jak pracovat s odporem, vlastní silou a směřováním pohybu v roli „letce“ i „báze“. Součástí workshopu je také práce s tanečními variacemi pro páry a úryvky z duetu Porzellan-Haus, které se tanečnice a tanečníci učí na konci každé lekce.

 

 Třetí týden - Floorwork Flow

Sam Caleb Baxter

Lekce Floorwork Flow povedou skvělí tanečníci Samuel Caleb Baxter a Vanessa Vince Pang z Velké Británie. Oba čerpají ze svých bohatých zkušeností s moderním tancem, baletem, akrobacií, gymnastikou, capoierou, trickingem a breakingem. Jejich pohybový slovník vychází do značné míry z této škály disciplín a jejich kombinací vytváří ucelený přístup k práci se zemí, které jsou tyto speciální lekce věnovány. Pod vedením Sama a Vanessy se ponoříte do světa floorworku skrze práci s improvizací, koordinací, rytmem a nástroji vlastního těla, neboli toolwork. Cílem lekcí je lépe uchopit, jak reagujeme na různé druhy pohybu, ať jsme na zemi, vzhůru nohama nebo ve vzduchu. Díky lekcím se tanečníci*ice naučí nejen lépe uchopit pohyb na zemi, ale také plně vnímat vlastní kinesféru, neboli svého osobního prostoru.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Přihlašování 2023 více


Adresa RS Kletečná

Rekreační středisko Kletečná
Kletečná 72
Humpolec
396 01

 

Copyright @2023

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy. Více info zde.

Souhlasím