Samuel Caleb Baxter

Samuel Caleb Baxter je britský tanečník a akrobat sídlící v Londýně. Jako tanečník v současnosti zastupuje agentury Mass Talent a Take 3 Agency a pravidelně učí v rámci tanečního výzkumného kolektivu Ferus Animi Terra Nova. Jako tanečník také účinkuje ve filmové adaptaci Cats z roku 2019.
 


Jako tanečník vychází Samuel ze svých zkušeností a vzdělání v moderním tanci, akrobacii, gymnastice, capoeiře, trickingu a breakingu. Absolvoval bakalářské studium na Northern School of Contemporary Dance, po kterém se věnoval převážně vystupování v rámci tuzemských a mezinárodních turné. Své lektorské dovednosti rozvíjí v rámci výzkumného tanečního projektu Ferus Animi Terra Nova.

Po ukončení vysokoškolského studia spolupracoval se společnostmi jako jsou James Wilton Dance, SouthPaw, Company Nil, Hannah Perry, Breaking Convention a Tom Dale Dance Company. Za sebou má také řadu komerčních zkušeností, včetně hudebních videí (Snow Patrol), reklam (Redland London) a filmových projektů jako je celovečerní film Mary Queen of Scots (Wayne McGregor) a představení muzikálu Cats (Wayne McGregor, Andy Blankenbühler).

Své vášni pro vystupování a tanec se naplno věnuje i nadále. Do budoucna by Samuel rád spolupracoval s taneční company, která více pracuje s kombinací divadla a tance, jako jsou soubory Peeping Tom, Ultima Vez a Punchdrunk.

 

Popis lekce

Ve své taneční praxi se Samuel zaměřuje především na pohyb, který je účinný a vychází z uchopení vlastní kontroly nad tělem a využití setrvačnosti. Toho lze docílit zkoumáním skrze práci s improvizací, koordinací, rytmem a nástroji, které tělo nabízí (Tool Work).

Cílem lekce je také získat hlubší uvědomění toho, jak reagujeme na pohyb na zemi, vzhůru nohama nebo ve vzduchu. Účastníci jsou pro tento účel vedeni k vnímání tance jako plynulého celku, nikoliv oddělených pohybů, a získávají nástroje pro vytváření vlastního, jedinečného přístupu k pohybu v tanci.

 

 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlašování 2022 více


Adresa RS Kletečná

Rekreační středisko Kletečná
Kletečná 72
Humpolec
396 01

 

Copyright @2022

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy. Více info zde.

Souhlasím