Samuel Caleb Baxter

Samuel Caleb Baxter je britský tanečník a akrobat působící v Londýně. Absolvoval bakalářské studium na Northern School of Contemporary Dance, po kterém se věnoval převážně vystupování v rámci tuzemských a mezinárodních turnéJako tanečník zastupuje agentury Mass Talent Take 3 Agency a pravidelně učí v rámci tanečního výzkumného kolektivu Ferus Animi Terra Nova. Jako tanečník také účinkuje ve filmové adaptaci Cats z roku 2019.
 

Spolupráce a úspěchy

  • Spolupracoval se soubory jako jsou James Wilton Dance, SouthPaw, Company Nil, Hannah Perry, Breaking Convention a Tom Dale Dance Company.
  • Za sebou má také řadu komerčních zkušeností, včetně hudebních videí (Snow Patrol), reklam (Redland London) a filmových projektů jako je celovečerní film Mary Queen of Scots (Wayne McGregor) a představení muzikálu Cats (Wayne McGregor, Andy Blankenbühler).
  • Své vášni pro vystupování a tanec se naplno věnuje i nadále. Do budoucna by Sam rád spolupracoval s divadelně-tanečními soubory, které pracují s kombinací divadla a tance, jako jsou soubory Peeping Tom, Ultima Vez a Punchdrunk.


Styl výuky

Ve svých lekcích vychází Sam z moderního tance, akrobacie, gymnastiky, capoeiry, trickingu a breakingu. Zaměřuje se především na pohyb, který je účinný a vychází z uchopení vlastní kontroly nad tělem a využití setrvačnosti. K tomu využívá práci s improvizací, koordinací, rytmem a nástroji, které tělo nabízí. Tanečníky vede k hlubšímu uvědomí toho, jak reagují na pohyb na zemi, vzhůru nohama nebo ve vzduchu. Tanec je tak vnímán jako plynulý celek, nikoliv série oddělených pohybů. Tanečníci si zároveň osvojují nástroje pro vytváření vlastního, jedinečného přístupu k pohybu v tanci.


Jakožto lektor na třetím týdnu Tance bez hranic SUMMER 2023 povede Sam také nové Extra ranní lekce, na které se můžete přihlásit.

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlašování 2023 více


Adresa RS Kletečná

Rekreační středisko Kletečná
Kletečná 72
Humpolec
396 01

 

Copyright @2023

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy. Více info zde.

Souhlasím