Mike Tyus

​Mike Tyus se narodil v Seattlu a vyrůstal v Los Angeles v Kalifornii, kde poprvé začal trénovat tanec, gymnastiku a wrestling na několika akademiích po celém městě. Kombinací těchto technik postupně získal Mike jedinečný pohybový styl, který ho inspiruje v tvorbě i redefinování tance v moderním světě. Tyus vystupuje a tvoří tanec pro jeviště, tisk a média více než 15 let.
 

Spolupracoval se Cirque Du Soleil, Pilobolus Dance Theater, Whim Whim Contemporary Dance, Apple, Veuve Clicquot, Facebook, FKA Twigs, zpěvačkou Sia, MTV, Danny Elfman, Sidi Larbi Cherkaoui, W Magazine, The Broad Museum nebo Jacob Jonas The Company.

V životě a tanci hledá pravdu a lidské spojení prostřednictvím performativního umění. To ho stále vede k velkým dobrodružstvím, procestoval 20 zemí a čtyři kontinenty. Skrze cestování získal širší pohled na to, jak se spojit se světem prostřednictvím příběhu a touhu po nových setkáních. Prostřednictvím svých zkušeností jako performer získal přehled o tom, jak vést umělce k nalezení jejich osobního hlasu a vytváření vizuálně vzrušujících momentů, které na jevišti vyvolávají emoce. Komunita a tvorba jsou jádrem Tyusova poslání a nadále posouvají jeho úsilí v oblasti umělecké práce, která živí lidského ducha a odráží dobu, ve které žijeme.

 

 

 

 

 

 

  

    

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlašování 2022 více


Adresa RS Kletečná

Rekreační středisko Kletečná
Kletečná 72
Humpolec
396 01

 

Copyright @2022

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy. Více info zde.

Souhlasím