Kenan Dinkelmann

Kenan Dinkelmann vyrostl v německém Pasově a vystudoval ArtEZ Academy ofTheatre & Dance v Arnhemu s bakalářským titulem ve scénických umění a dále postgraduální program SEAD Bodhi Project v režii choreografky Susan Quinn. Kenan je hostujícím učitelem v Die Etage v Berlíně, Stadttheater v Bielefeldu, Marameo v Berlíně, v národním divadle v Braunschweig, TRAK Dance Ensemble, Tanzbüro Basilei a Profitraining v Lipsku. Jako choreograf vytvořil Kenan dílo jménem „Astral“, které mělo premiéru v Sofii v Bulharsku, s dalšími vystoupeními v Dock11 v Berlíně a Arnhemu v Nizozemsku.

Kenanova metodika Flow Acrobatics se zabývá tematikou tělesného uvědomování a koordinace celého těla. Účastníci se s tímto konceptem seznamují skrze hravé osvojování nových pohybových vzorců, které jsou založené na plynulosti, odolnosti a lehkosti a mají svůj původ v capoeiře a současném tanci. Zahřátí, inspirované bojovými uměními a jógou, má za cíl naladit tanečníky do jasného a jemného stavu těla a mysli před jejich cvičením a provedením. Představovány jsou náročnější pozice za pomoci krouživých pohybů a spirál, pro lepší vnímání těla, zejména zápěstí a nohou.

Následuje série pohybových sekvencí k prozkoumání mechaniky páteře. Představení dynamiky vyvažování, stabilizace, padání, odvalování, překlápění a rozpouštění, s cílem dosáhnout proudění energie v těle bez zbytečného napětí. Hlavní část workshopu tvoří vysokoenergetické pohybové fáze založené na Kenanově choreografické práci, která je často inspirována směry jako jsou Capoeira, Judo, Release Technique a Breakdance.

V průběhu celé lekce jsou přítomny improvizační úkoly s cílem prozkoumat pohybový materiál z jiného úhlu pohledu.

 

 

 

 

           


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlašování 2023 více


Adresa RS Kletečná

Rekreační středisko Kletečná
Kletečná 72
Humpolec
396 01

 

Copyright @2023

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy. Více info zde.

Souhlasím