Marion Sparber

Původem z Jižního Tyrolska, Itálie, Marion je profesionální tanečnice a lektorka působící v Berlíně. Tanec vystudovala na škole Varium v Barceloně a Iwanson School v Mnichově. Marion je fascinována multidisciplinární prací. Její choreografie jsou spojením tance, cirkusových i divadelně tanečních prvků, živé hudby a video projekcí.


Spolupráce a úspěchy

  • Její solové vystoupení The Ripe and Ruin a skupinová díla Big Boys Don't Cry, Shell Shock, Nefelibata, Acacia confusA, Ohne Zwei, Porzellan-Haus, Eight, Impromptu a shuffle byly k vidění po celém světě a na řadě festivalů.

  • V roce 2014 byla Marion součástí prvního tanečního workshopu EX-IN s Davidem Zambrano, kde se učila metodu Flying Low a Passing Through Technique, které zahrnuje i do své výuky.

  • Další vlastní a skupinová díla - Aftermath pro Kunsthumaniora Hedendaagse Dans Antwerpen (Belgium, 2020), The Ripe and Ruin and Efecto Mariposa pro Danceworks Berlin (2017 a 2019), část díla The Shelf pro die Etage Berlin (2018) a dílo Hundert na Tanzherbst Kempten (2015) pro Kari Tanz-Haus.

  • Čtyři z jejich děl byly vytvořeny ve spolupráci s Projeto Solo / Keren Chernizon, brazilským videoumělcem působícím v Berlíně.

  • Další - Francisco Córdova/Physical Momentum, Stella Zanou, Sonia Rodriguez, ADN-Dialect, Eldon Pulak, hostující tanečnice v souboru Weedance Company…

  • Jako lektorka a choreografka spolupracuje s mnoha školami a festivaly napříč Evropou, Jižní Amerikou, Spojenými státy, Kanadou a Asií.


Styl výuky

Jako lektorka se Marion věnuje contemporary, se zvláštním zaměřením na floorwork. Skrze principy akce - reakce, „hraní si“ s tělesnou formou, váhou, dechem a dynamikou tanečníci znovu objevují radost z instinktivního pohybu a učí se naslouchat, sledovat a řídit svůj pohyb jako jeden fungující organismus v prostoru. Začátek lekce je věnován zvědomení a prohloubení způsobů pozornosti tanečníků. Inspirována technikami Flying Low od Davida Zambrano, Release Technique a vlastní zkušeností, Marion vede tanečníky k hravému a přirozenému pohybu a práci se sílou skupiny, která dává impuls k rozvinutí vlastní tvořivosti.

 

Jakožto lektorka na druhém týdnu Tance bez hranic SUMMER 2023 povede Marion také nové Extra ranní lekce, na které se můžete přihlásit.

 

        

 


 

 

 

 

 

 

Přihlašování 2023 více


Adresa RS Kletečná

Rekreační středisko Kletečná
Kletečná 72
Humpolec
396 01

 

Copyright @2023

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy. Více info zde.

Souhlasím