Choreografové

TERRY BEEMAN (USA)

Terry Beeman je renomovaný choreograf, režisér, tanečník a master teacher, jehož jméno je spojováno s uměním a vášní k tanci po celém světě. Terryho nadání a všestrannost zahrnuje nejen tanec, choreografii, akrobacii, herectví a divadlo, ale také režírování, produkování či navrhování kostýmů.

Mohli jste ho vidět v mnoha komerčních a televizních projektech a show - při udělování Oscarů, Cen Grammya Emmy, cen hudební stanice MTV či americké hudební ceny roku. Zahrál si ve filmech - Show Girls, Batman and Robin, Eraser, Sledge. V hudebním průmyslu spolupracoval s takovými hvězdami jako jsou Whitney Houston, Paula Abdul, Madonna, Celine Dion, J-Lo, Prince, Mariah Carrey, Debbie Allen, Reba McIntire nebo Natalie Cole. Pracoval a vystupoval také pro světové značky módního průmyslu - Gucci, Gap, Adidas, Reebok, Sketchers.

Velmi populárním se stal v Itálii, kde choreografoval řadu projektů pro televizi "Fantistico 8", "Sta sera lino", "Finalmente venerdi" nebo show "A tutta festa". Jeden z Terryho posledních projektů je režírování a choreografie vlastní show "The Super Sexy Show" v divadelním kabaretu Burlesque v Hollywoodu.

Terry vyučuje nejen po celých Státech, ale i v Austrálii, Japonsku, Itálii, Švýcarsku či Koreji. Několik let s velkým úspěchem vedl své kurzy v nejznámějších tanečních studiích v New Yorku - Steps a Broadway Dance Center.

Popis lekce:

Při rozcvičce Terry využívá baletní a jazzovou techniku v kombinaci s Hatha a Anasara jóga technikou. Terry si zakládá na dokonalém pochopení používání nádechů a výdechů při všech cvičeních i tanci. Často přidává trénink zaměřený na rovnováhu, sílu a protahování svalů. Vyžaduje od tanečníků práci na hranici jejich možností. Snaží se v tanečnících vybudovat větší důvěru v sama sebe, neboť jen tak můžou hranici svých schopností posunout dál. Jeho variace i lekce a jsou emociálně hutné.

 

IKER KARERRA (ES)

Iker Karrera, choreograf a tanečník, se narodil ve španělské Hondarribii, kde se také od útlého věku věnoval jazzu a hiphopu. V osmnácti letech se přestěhoval do Madridu a začal cestovat po celém světě, aby rozvíjel své taneční schopnosti nejen v hiphopu, ale také v baletu nebo contemporary.

Během své dosavadní kariéry spolupracoval na řadě zajímavých projektů. Kromě nespočtu televizních show, festivalů či reklam byl také v angažmá pařížské „Le Grand Show“ Celine Dion. Svůj talent využil také ve francouzském X Faktoru a jeho tvorbu najdete i v produktech Disney Chanellu. Pracoval na několika vlastních projektech v rodném Španělsku, například na projektu skupiny Rojas y Rodríguez “Titanium”.

Jako lektor a choreograf působí po celém Španělsku, zároveň se jako lektor účastní mnoha mezinárodních workshopů ve městech jako Los Angeles (Boogiezone) nebo Londýn. V posledních letech vycestoval několikrát také do Itálie a Mexika.

V současné době vede vlastní taneční studio Danza180° v Madridu a zároveň sklízí úspěchy s turné Titanium z produkce R&R po celé Evropě. Přesto si vždy najde čas na předávání svých tanečních zkušeností na stážích v New Yorku, Los Angeles, Římě a i na Tanci bez hranic.

 

 

 

JOSHUA PELATZKY (USA)

Joshua Pelatzky se tanci věnuje od dětství, v 15ti letech se stal členem skupiny Bruce Wood Modern Dance Company a nadále pokračoval se studiem ve známe Alvin Ailey school v New Yorku. O několik let později byl vybrán na prestižní The Broadway Theatre Project v Tampě, na jehož základě získal angažmá v Ballet Magnificat! a na slavné newyorské Broadwayi v muzikálech The Music Man, Bye Bye Birdie a Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat.

V současné době působí jako tanečník a choreograf v opeře Aida v Pacific Opera a úzce spolupracuje s taneční ikonou Michele Assaf, své lekce vedl i na taneční stáži Broadway a Tropea v Itálii a v loňském roce vyučoval na několika místech v Japonsku. Jeho choreografický talent neunikl pozornosti americké odborné veřejnosti a Joshua byl oceněn jako Mladý choreograf roku a choreograf roku na American dance awards

Říká o sobě, že se snaží využít každé příležitosti, aby získal nové zkušenosti, ať už jako tanečník, pedagog nebo choreograf. I proto s k nám letos velice těší!

Jeho lekce:

Jeho hodiny jsou sestavené z mixu baletu, jazz dance a hiphopu, ač technicky náročné, jsou typické příjemnou a uvolněnou atmosférou. Joshua je totiž toho názoru, že je nemožné se cokoliv naučit, pokud se cítíme nepřirozeně nebo dokonce nepříjemně. Ve variacích proto rád střídá technické pasáže s uvolněním, doplněné o přirozená gesta a podpořené vždy vhodnou hudbou.

 

FABIO FIORILLO (IT)

Fabio Fiorillo je choreograf, tanečník a návrhář žijící v Londýně, ve Velké Británii. Narodil se v Itálii kde nastartoval svou kariéru profesionálního tanečníka, učínkující v několika představeních, videích a televizních pořadech. Trénoval v mnoha různých stylech od hip hopu po komerční a moderní tanec v Los Angeles and New Yorku, čímž si vybudoval velice rozmanitý základ.

Po úspěšném absolvování školy designu a komunikace v Itálii se seznámil s Ericou Sobol, jednou z jeho největších inspirací, které měl příležitost asistovat. Je členem Untitled dance company Lukase McFarlana. Vystupoval v představení Exposed a v dalších živých vystoupeních v londýnské Royal Albert Hall a v Paříži. Učí fusion komerčního hip hopu a contemporary pravidelně ve Studiu68 v Londýně. Učil na mezinárodních workshopech v Itálii, Spojeném království, Irsku, Francii, Israeli, Španělsku, Polsku a Německu.

Popis lekce:

Propojení komerčního stylu/hip hopu a contemporary. Důraz je kladen na hudebnost a contemporary dynamiku. Hlavním záměrem lekce je dovolit tělu volnost a zkoumat tím, jak funguje. Tanečník se bude učit experimentovat a vnímat každou část svého pohybu a zároveň pracovat na muzikalitě a kontrole v tanečním projevu.

 

 

 

EVA SÁNCHEZ MARTZ (ES)

Eva Sánchez Martz je bývalou členkou prestižního souboru Cirque du Soleil, zakladatelka ACDN Productions a také zástupkyně ředitele na Institutu tance v Barceloně. Pracovala například pro Universal Music, Roc Nation, Coca Colu, Lexus, Toyotu nebo Inditex a spolupracovala také s Jennifer Lopéz nebo the Ting Tings. Eva v součností tvoří projekty pro vlastní taneční skupinu Martz Contemporary Dance Company a vyučuje svůj jedinečný styl po celém světě.

Eva, jako choreografka, režisérka a taneční instruktorka, hledá projekty a nápady, které otestují její odborné a pracovní schopnosti. Snaží se rozvíjet své dovednosti a sdílet své znalosti. Moderní tanec, akrobacie, interpretační pohyb, umělecké techniky a výraz. 

 

 

 

 

MACIA DEL PRETE (IT)

Trénink začla studiem baletu, moderny, contemporary a hip hopu v Torre Annuziata v tanečním studiu E. Gravina. Ještě v mladém věku se začla věnovat studiu choreografie v I.A.L.S v Římě, v USA (Broadway dance centru - Peridance - Steps New York) a v Evropě (Pinapple), krom toho se účastnila početného množství workshopů s mezinárodně uznávanými učitely.

V letech 1999 – 2001 působila jako tanečnice v taneční společnosti “slap 99” vedené P. Coppolem. V roce 2005 blya tanečnicí v italské TV show “Assolutamente” vysílané na kanálu RAI 1 a uváděné Fabririem Frizzim. V letech 2006 – 2008 byla tanečnice a zároveň asistentka Cateriny Felicioni, podílela se s ní na workshopech jak v Itálii tak v celé Evropě. Byla také součástí taneční skupiny “legion of knowledge”, která tancovala na koncertech CO’SANG a COR VELENO. 

Je autorkou choreografie P/E Fashion Show pro kolekci IMPERFECT a světové reklamní kampaně na parfém „x“ od JOHN RICHMOND.

Během roku učí na workshopech v Itálii a nedávno hostovala jako učitel v Broadway Dance Centru Peridance Capezio Centru v New Yorku. Účinkovala v 2013 Renato Zero - AMO Tour v Itálii.

2013 Choreografka s Eva Sanchèz Martz, Andoni Larrabeiti & Fernando Lazàro pro WDM COMPANY v Picasso Project (Madrid) a pro EQUILIBRIO DINAMICO YOUTHFUL DANCE COMPANY (Italy) v Painters.

Nyní učí contemporary/moderní tanec v I.A.L.S & MUST v Římě a spolupracuje s Stefano De Martino a také učí na různých workshopech v Itálii i v zahraničí.

 

 

 

ALEXANDRA LEMOINE (FR)

Alexandra patří k předním francouzským choreografům, kteří jsou pro své zkušenosti a skvělé výsledky vyhledáváni tanečníky po celém světě. Na začátku své kariéry Alexandra studovala techniku Lestera Hortona a Alvina Aileyho. Jako tanečnice účinkovala například v muzikálu Jih proti severu nebo tančila ve filmu Disco. V současné době vede vlastní profesionální soubor, ve kterém působí nejen jako choreografka, ale také jako tanečnice. Zároveň je členkou profesionálního souboru Ricka Odumse, kde působí jako sólistka.

Kromě kreativní práce se souborem, učí na nejprestižnějších tanečních školách nejen v Paříži, ale také v řadě francouzských a zahraničních tanečních centrech. Jejím působištěm byla například International Dancing Academy v Paříži nebo Dance Station v Mnichově. Jako certifikovaná profesorka a „koučka“ tance řídí významné muzikálové konkurzy a hodnotí taneční výkony v několika soutěžích na různých festivalech jako například Baridanza Festival v Itálii.

Je autorkou nesčetného množství choreografií a mnoha krátkých filmů a fikcí pro francouzskou televizní síť TF1. Zároveň spolupracuje na televizním seriálu TV kanálu France 2 nebo se společností Sony. Je velmi vyhledávanou choreografkou produkcí jako například RTL, Disco Show nebo Cabaret Bobino.

Alexandra má velké choreografické zkušenosti s různými reklamními akcemi. Například pro známé francouzské společnosti Theatre du Chatelet a Ventes Privées. Díky širokému spektru stylů, v nichž vyniká, měla možnost tvořit choreografie pro řadu různorodých projektů a společností v rámci celého světa. Mezi její nadšené spolupracovníky patří například Disneyland Paříž, The Milenium museum v Pekingu nebo módní show UNICEF. Velkým úspěchem je také její nedávné jmenování choreografkou mladého evropského baletu.

Přihlašování do workshopu více


Adresa hotelu Medlov

Hotel Medlov
Fryšava pod Žákovou horou 143
Fryšava pod Žákovou horou
592 04

 

Copyright @2019