Úvodní strana » Choreografové » Joshua Pelatzky (USA)

Joshua Pelatzky (USA)

Joshua Pelatzky (USA)

Joshua Pelatzky se tanci věnuje od dětství, v 15ti letech se stal členem skupiny Bruce Wood Modern Dance Company a nadále pokračoval se studiem ve známe Alvin Ailey school v New Yorku. O několik let později byl vybrán na prestižní The Broadway Theatre Project v Tampě, na jehož základě získal angažmá v Ballet Magnificat! a na slavné newyorské Broadwayi v muzikálech The Music Man, Bye Bye Birdie a Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat.

V současné době působí jako tanečník a choreograf v opeře Aida v Pacific Opera a úzce spolupracuje s taneční ikonou Michele Assaf, své lekce vedl i na taneční stáži Broadway a Tropea v Itálii a v loňském roce vyučoval na několika místech v Japonsku. Jeho choreografický talent neunikl pozornosti americké odborné veřejnosti a Joshua byl oceněn jako Mladý choreograf roku a Choreograf roku na Amerických tanečních cenách.

Říká o sobě, že se snaží využít každé příležitosti, aby získal nové zkušenosti, ať už jako tanečník, pedagog nebo choreograf. I proto s k nám letos velice těší!

Jeho lekce:

Jeho hodiny jsou sestavené z mixu baletu, jazz dance a hiphopu, ač technicky náročné, jsou typické příjemnou a uvolněnou atmosférou. Joshua je totiž toho názoru, že je nemožné se cokoliv naučit, pokud se cítíme nepřirozeně nebo dokonce nepříjemně. Ve variacích proto rád střídá technické pasáže s uvolněním, doplněné o přirozená gesta a podpořené vždy vhodnou hudbou.

Komentáře
 
© 2018 Joshua Pelatzky (USA) | Choreografové Tanec bez hranic - taneční stáže a workshopy se zahraničními lektory. Všechna práva vyhrazena.
Voltage Multimedia Studio