Úvodní strana » Choreografové » Bernard Estrabaut (FR)

Bernard Estrabaut (FR)

Bernard Estrabaut (FR)

Bernard Estrabaut je profesorem současného tance v Centre des Arts Vivants v Paříži Zároveň je profesorem fyziologické anatomie, pedagogiky a současného tance na základě státního diplomu v oblasti tanečního vzdělávání na škole CHOREIA (Diplôme d'Etat de professeur de danse à l'école de formation CHOREIA).

Kariéra


Bernard Estrabaut ve svých 17 letech propadl vášni k tanci a od té doby toto okouzlení provází jeho taneční i pedagogickou kariéru. Bernard se několik let profesionálně věnoval jazzu a od roku 1990 se začal více soustředit na současný tanec - contemporary. Pracoval s mnoha světovými choreografy, mezi kterými vynikají jména Rick Odums, Bruce Taylor, Jean-François Duroure, Anne Dreyfus či François Raffinot, s nímž spulupracoval v Centre chorégraphique national du Havre v Normandii.

Lekce


Lekce Bernarda je spojením jeho rozdílných tanečních zkušeností: spojuje muzikálnost a energii moderního jazzového tance a obrovskou kreativní volnost, stejně jako hlubokou studii pohybu, která charakterizuje contemporary. Na správné rozcvičení klade Bernard stejný důraz jako na diagonály a následné variace pracující s posuny v prostoru. Cílem Bernardových lekcí je věnovat každému studentovi tu největší pozornost, pracovat s pohyby jeho těla a neustále se snažit, aby je tanečník dovedl k dokonalosti.

Komentáře
 
© 2018 Bernard Estrabaut (FR) | Choreografové Tanec bez hranic - taneční stáže a workshopy se zahraničními lektory. Všechna práva vyhrazena.
Voltage Multimedia Studio